Amacımız

          Sevgili  İlim ve Tasavvuf  sevenler,

            

          Bu  sitemizin  amacı, insanların ilim ve tasavvuf  ile ilgili    merak ettikleri  hususları  sitemizde dile getirmektir. Özellikle  son elli yıl içinde  fizik, kozmoloji, çekirdek ve  makro - mikro ölçekli uzaylarda elde edilen  bilgiler, tasavvurlar ve paradoksların  tasavvuf penceresinden nasıl gözüktüğü  herkesin  merakını  çekmektedir.  Sitemizde bunlarla ilgili  düşünce ve yorumlar,  makaleler  halinde  sizlerle paylaşılacaktır. Bu makalelerle ilgili  görüşlerinizi ve eleştirilerinizi bize gönderebilirsiniz. Ayrıca ilim ve tasavvuf ile ilgili merak ettiğiniz herhangi bir  hususu da  bizimle paylaşabilirsiniz.

          Tabii ki burada  tasavvuftan kastımız  İslam  Tasavvuf’u dur. Diğer inanışların  metafiziksel, örneğin Kabala gibi,  düşünce ve yorumları  bizim ilgi alanımızın dışındadır.  

          Bizim için  yol gösterici  sloganımız aşağıdadır:

 

Üç  Güzellik :  İman, İlim, Tasavvuf

 

          Bu sitede yayınlanan makaleler ve yorumlar emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Halil Oryan tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır. Prof. Dr. M.H. Oryan tasavvuf ehlidir. İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Fizik Bölümünde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Almanya Göttingen Üniversitesinde Matematik Lisans eğitimini görmüştür. 1979—2004 yılları arasında İ.Ü. Fen Fakültesi Matematik Bölümü, Cebir ve Sayılar Teorisi Kürsüsünde öğretim üyesi olarak çalışmış ve buradan 2004 yılında emekli olmuştur.

 

 

          Düşünce ve  eleştirilerinizi  aşağıdaki e-posta  adresine  gönderebilirsiniz:

oryanmh@gmail.com

Ana Sayfa

Amacımız

Makaleler

Yorumlar

İletişim